1. Descriere

In anul scolar 2013 - 2014, in scoala noastra vor functiona 3 clase pregatitoare, dupa cum urmeaza:

Bazna - 1 - in spatiul gradinitei;

Boian - 1 - in scoala;

Velt - 1 - in scoala.

Scoala nu asigura program "Scoală dupa scoală".

2. Circumscriptia scolara cuprinde toate cele 3 sate ale comunei: Bazna, Boian si Velt.

3. Metodologia si calendarul inscrierii

Puteti gasi informatii despre inscrierea elevilor in invatamantul primar pe pagina Inspectoratului Scolar Judetean Sibiu, aici sau pe pagina Ministerului Educatiei Nationale.

Alte informatii se mai pot obtine la sediul scolii din Bazna, str. Bisericii nr. 1 sau la tel. 0269850136.

TelVerde: 0800816269, disponibil dupa 01.04.2013, intre orele 8 -16.

4. Informatii pentru parinti se pot obtine aici .

Poze din spaţiile claselor pregătitoare:

Boian                                                                         Velţ                                                            Bazna

BaznaBoianVelţ