Meşteşuguri artistice tradiţionale

7.06.2013 postat

La Olimpiada judeţeană "Meşteşuguri artistice tradiţionale", elevii noştri, coordonaţi cu măiestrie şi talent de prof. Gabriel Radu,  au obţinut următoarele rezultate:

• Icoane pictate pe sticlă - Stoica Andreea, clasa a VII-a, premiul I şi calificare la faza naţională;
  • Icoane pictate pe lemn - Trâmbiţaş Octavian-Gabriel, clasa a VI-a, premiul II;
  • Mobilier săsesc pictat - Cîmpean Tudor-Vasile, clasa a VI-a, premiul I şi calificare la faza naţională.

Felicitări tuturor şi succes la faza naţională.