Festival judeţean de teatru şcolar

6.06.2013 postat

Elevii clasei a II-a din Bazna, îndrumaţi de prof. Gabriel Radu, au repurtat un succes deosebit pe scena Festivalului Judeţean de Teatru şcolar, la Teatrul Gong din Sibiu. Elevii noştri au obţinut locul II şi un premiu special pentru dinamică şi culoare, cu piesa "Va fi bine!". Îi felicităm pe toţi, împreună cu coordonatorul lor, care a imaginat totul: text, costume, decoruri, etc.

La clasele V-VIII, elevii noştri au participat cu piesa "Pedagog de şcoală nouă", după I.L.Caragiale, primind dilomă de participare. Instructori: prof. Oana Mărginean şi prof. Bogdan Muţeanu. Felicitări!