Debut an școlar 2020-2021

9.09.2020 postat

Stimați părinți, am fost informați, că pentru moment școala noastră se află în scenariul verde: toți elevii vor participa la cursuri, în clasă, cu măști pe tot parcursul prezenței în școală, așa cum se întâmplă momentan în orice instituție. Ca părinții, sunteți responsabili de sănătatea copiilor și de asigurarea măștilor zilnice pentru școală. Pentru buna funcționare a tuturor lucrurilor, vă rugăm să vă asigurați că elevii vor veni la școală în ținute corespunzătoare, că înțeleg cât de important este sa poarte masca pe tot parcursul prezenței în școală, și că vor respecta distanta fizica de 1 m fata de colegi, chiar și dacă aceștia fac parte din familia lor. Elevii care sunt bolnavi sunt rugați să contacteze un medic și să ceară sfatul acestora.

Elevii sunt obligați să:

Poarte măști la școală

Se spele pe mâini

Să se dezinfecteze la școală

Să urmeze traseele desemnate de intrare/ iesire

Să păstreze distanța fizică

Să nu-și schimbe banca și scaunul desemnat/ locul din clasa

Să respecte indicațiile date de profesori și personalul auxiliar

Să nu împrumute sau să împartă bunuri personale, mâncare sau băuturi.

Știm că e dificil, dar prin respectarea acestor reguli sperăm că vom trece cu bine de această perioadă și să rămânem sănătoși până la final!

Vă mulțumim pentru colaborare, și va asigurăm că vom face tot ce tine de noi pentru a asigura un mediu propice învățării, dar nu putem face aceasta fără ajutorul dumneavoastră.